P4080828Grįžę po pavasario atostogų lavinamųjų ir specialiųjų klasių  mokiniai su auklėtojomis  Ž. Vabuoliene ir V. Kirkliauskiene surengė Atvelykio  popietę. Auklėtoja Ž. Vabuolienė mokinius supažindinos su Atvelykio pramogomis ir tradicijomis. Tai kiaušinių ridinėjimas, kiaušinių mušimas, kiaušiniavimas, dėdinėjimas, lalavimas, laistymasis vandeniu bei supimasis sūpuoklėse.

Atvelykis kasmet švenčiamas pirmąjį sekmadienį po Velykų . Šia dieną šeimininkės vėl dažydavo kiaušinius, tačiau juos daužydavo tik vaikai. Todėl Atvelykis dar vadinamas vaikų Velykėlėmis. Su Atvelykiu baigdavosi šventinio svečiavimosi ir poilsio laikas.

Tuo popietė dar nesibaigė. Buvo menamos mįslės apie pavasarį, bundančią gamtą, paukštelius ir žvėrelius. Mokiniams patiko spėlioti – tai smagus žaidimas, verčiantis pasukti galvą, pasitelkti vaizduotę.  Šventę vainikavo saldainiai ir riestainiai. Pralaimėjusių nebuvo. Mokiniai džiaugėsi linksmai ir išradingai praleidę laisvalaikį.

P4080826.JPG P4080828.JPG