Spausdinti

TDSCF1431aip pavadinta konferencija, skirta įžymios mokslininkės, pedagogės,Tautinės mokyklos koncepcijos kūrėjos, habilituotos daktarės, profesorės Meilės Lukšienės gimimo šimtmečio jubiliejui pažymėti, vyko Prienų „Revuonos“ vidurinėje mokykloje gegužės 3 d. Mintis prasmingu renginiu pažymėti šią datą kilo direktorės pavaduotojai ugdymui Rasai Alaburdienei dar baigiantis praėjusiai vasarai, planuojant naujų, 2012-2013 mokslo metų darbus. Socialinių mokslų ir kūno kultūros mokytojų metodinio būrelio pasitarime įdėja buvo detalizuota, numatėme renginio formatą, laiką, pasiskirstėme pareigomis. Tuomet nežinojome, jog Meilės Lukšienės jubiliejus bus UNESCO paskelbtas minėtina data, taip pat ir Lietuvos Respublikos Seimas 2013 metus paskelbs Meilės Lukšienės metais. Visa tai vėliau mus ir džiugino, ir neramino: jautėme atsakomybę, kad renginys pavyktų, būtų įdomus ir naudingas.

Į konferenciją atvyko Švietimo ir mokslo ministerijos Strateginių programų biuro vedėjo pavaduotoja dr. Rita Dukynaitė, beje, asmeniškai pažinojusi profesorę Meilę Lukšienę, daug su ja bendravusi; Prienų „Žiburio“ gimnazijos istorijos mokytojos, dalyvavo gausus būrys Prienų „Revuonos“ vidurinės mokyklos pedagogų. Renginio pradžioje įdėjos autorė, direktorės pavaduotoja ugdymui Rasa Alaburdienė, pradėdama konferenciją Meilės Lukšienės žodžiais: „Šiandienos tiesos yra vakar dienos iššūkiai. Bet mums vis dar nelengva juos įkūnyti“  priminė susirinkusiems, kad esame atsovai tos profesijos, kurioje niekada nebuvo ir nebus galutinių, nepajudinamų tiesų, kur judėjimas, ieškojimas  ir kaita – būtini.

Sveikinimo žodį konferencijos dalyviams tarė mokyklos direktorė Ilona Balčiukynienė. Palinkėdama kūrybingo darbo ji pabrėžė, kad šiandien gyvename sparčiai besikeičiančioje aplinkoje, tačiau svarbu nepamiršti ir laiko, ir gyvenimo išbandytų dalykų, ištakų. Ir čia Meilės Lukšienės pedagoginis palikimas ypač svarbus.

Meilės Lukšienės asmenybės bruožus savo pranešime akcentavo istorijos mokytoja metodininkė Irena Vincekienė. Ji apžvelgė mokslininkės gyvenimo kelią nuo ištakų: šeimos, vaikystės iki žmogiškosios ir mokslinės brandos. Kai žinai žmogaus gyvenimo faktus, lengviau suprasti ir jo teiginių prasmę; pažindami asmenybę, galime nors mintyse, net su Amžinybėje esančiais diskutuoti ir pasitarti.

Istorijos mokytojas Romas Vilčinskas pranešime pabandė atsakyti į klausimą: „Ar turime tautinę mokyklą“?  Apžvelgęs lietuviškos mokyklos ketvirčio amžiaus ieškojimų ir reformų kelią, pranešėjas buvo linkęs  klaustuką ties pranešimo pavadinimu palikti. Ir tai, tikriausiai, nėra blogai. Juolab, tai nėra ir neginčijama tiesa.

Labai įdomus, turiningas ir verčiantis susimąstyti buvo dr. Ritos Dukynaitės pranešimas. Asmeniniai, labai žmogiški atsiminimai apie susitikimus su Meile Lukšiene pranešėjos labai organiškai susieti su šiandienos pedagoginėmis problemomis. Visa tai iliustruota mokslinių tyrimų medžiaga, argumentuota ir pateikta labai įtaigiai, emociškai. Galima tik pavydėti dr. Ritos studentams. Ji taip pat labai pritarė pačiai konferencijos idėjai pažymėdama, kad kol kas tai, ko gero, trečias pavykęs bandymas šalyje prasmingai paminėti mokslininkės jubiliejinę sukaktį.

Konferencijos dalyviams pranešimą „Kultūros įdėjos ir jų įgyvendinimas“ skaitė Prienų „Žiburio“ gimnazijos istorijos mokytoja – metodininkė Vilija Juodsnukienė. Pranešėja  pabrėžė, kad Meilės Lukšienės mokyklos vizijoje didžiulis dėmesys skirtas kultūrai, siekiant, kad mokykla ugdytų ne tik jos vartotoją, bet ir kūrėją. Ar visuomet sekasi, ką galima ir reikia plačiau taikyti ugdymo procese – apie tai buvo kalbama, kartu ir prisimenant Meilės Lukšienės teiginių svarbą.

Vietoje rezoliucijos – toks buvo istorijos mokytojos Ramunės Batutienės konferencijos darbo apibendrinimas, kuriame mokytoja kalbėjo apie Meilės Lukšienės idėjų aktualumą šiandienos mokyklai, būtinybę dažniau kalbėti ir kalbėtis tarpusavyje, pedagogų bendruomenėje.

Po pranešimų dar turėjome galimybę pasidalinti mintimis prie kavos puodelio, be abejonės, pokalbiuose dar ne kartą sugrįšime prie konferencijos metu paliestų klausimų, ginčysimės ir ieškosime. Taigi, tikriausiai, konferencija netaps tik proginiu renginiu.

DSCF1408.JPG DSCF1409.JPG DSCF1410.JPG DSCF1411.JPG DSCF1412.JPG DSCF1413.JPG DSCF1414.JPG DSCF1415.JPG DSCF1416.JPG DSCF1417.JPG DSCF1418.JPG DSCF1421.JPG DSCF1422.JPG DSCF1424.JPG DSCF1426.JPG DSCF1427.JPG DSCF1431.JPG