Kovo 19-25 dienomis „Revuonos“ pagrindinė mokykla įsijungė į respublikinę pilietinę akciją „Veiksmo savaitė be patyčių Vio2018“. Mūsų mokykloje vyko daug renginių, išreiškiančių nepritarimą patyčioms. Visos savaitės metu mokiniai klasėse kūrė kalendorių, kurio puslapiuose išsakė mintis apie Draugystę: kas yra tikras draugas; kaip padėti draugui; ką daryti, kai būna liūdna, pikta , baisu; kaip sustabdyti patyčias. Antradienį mokiniai ir mokytojai buvo pasitikti su šypsena, šventėme tarptautinę Laimės dieną, o bendradarbiaudami su Prienų Visuomenės sveikatos biuru teikėme spalvotus lipdukus su šypsenėlėmis mokyklos bendruomenės nariams. Mokykloje vyko Lietuvos blaivybės draugijos „Baltų ainiai“ Klaipėdos padalinio pirmininko paskaitos mokiniams ir tėvams tema „Kibernetinės priklausomybės“. Trečiadienį mokiniai mokėsi atpažinti savo jausmus; sugalvoti ir pasirinkti sprendimus, kai apninka slegiantys, nemalonūs jausmai. Ketvirtadienį mokykloje lankėsi Alytaus apskrities VPK Prienų rajono PK pareigūnė, kuri klasių valandėlių metu kalbėjo apie patyčių atvejus ir jų žalą, informavo apie atsakomybes, tenkančias tiek nepilnamečiams asmenims, tiek jų tėvams. Penktadienį mokiniai kūrė geros išeities taisykles, kurias stengsis pritaikyti savo klasėje.

Akcijos iniciatorės „Vaikų linijos“ vadovas dr. Robertas Povilaitis sako: „Tikėtis sumažinti patyčių mastą galime tiktai daug metų nuolatos ir kasdien dirbdami: taikydami pasaulyje pripažintas prevencines programas mokyklose, mokydami mokytojus tinkamai reaguoti į patyčias, skatindami aktyviau į patyčių situacijų sprendimą įsitraukti tėvus ir kviesdami plačiąją visuomenę nepritarti patyčių apraiškoms.“ Taigi, mes visi pastoviai turime veikti, kad patyčių mažėtų mūsų mokyklose, kiemuose, viešoje ir privačioje erdvėje.

Vio.jpg s.jpg si.jpg simon.jpg viol.jpg virg.jpg virgi.jpg virginij.jpg