MG 0929.psdArūnas Aleknavičius Prienų II-osios vidurinės (dabar „Revuonos“ pagrindinės) mokyklos IV-osios laidos abiturientas.
Arūnas Aleknavičius gimė 1962-08-17 Prienų raj. Jiezno miestelyje. Arūno tėtis nuo jaunumės mėgo fotografuoti, namuose turėjo nuotraukų laboratoriją. Arūnas domėjosi tėčio veikla, pats talkininkavo ryškinant juostas ir darant foto nuotraukas. Dar trečioje klasėje, tėvo paskatintas, paėmė į rankas fotoaparatą ir ėmė fotografuoti.

Būdamas 10 metų, savarankiškai pradėjo fotografuoti mokykloje vykstančius renginius, gamtos vaizdus, savo pomėgiu sudomindamas klasės draugus. Jis įamžindavo savo kasdienį gyvenimą, supančią aplinką, laikmečio įvykius, gamtos peizažus.

1972 m., šeimai persikėlus gyventi į Prienus, Arūnas lankė Prienų kultūros namų foto būrelį. Arūno foto nuotrauka „Darželinukai“ 1976 m. pateko į Šiaulių mieste vykusio moksleivių fotografijos respublikinio konkurso geriausių nuotraukų dešimtuką. Mokantis tuometinės Prienų II vidurinės mokyklos 9 klasėje, pats vadovavo mokinių, besidominčių fotografija, grupei. Šių užsiėmimų metu iliustravo mokyklos sienlaikraštį, rengė fotografijų parodas. Vaikystėje užgimęs pomėgis fotografija lydėjo Arūną ir tarnaujant tuometinėje armijoje bei toliau mokslus tęsiant Kauno Politechnikos institute.

Fotografas dalyvaudavo kasmetinėje Prienų rajono savivaldybės parodoje – konkurse „Mano miesto bliuzas“ ir ne kartą tapo prizininku. Darbai eksponuoti Prienų regioniniame parke bendraautorių darbų parodoje „Ardšpadus kalnai“ . „Magiškoji Norvegija“ – pirmoji Arūno Aleknavičiaus personalinė paroda. Tai žingsnis į fotografijos meno istoriją savitu gamtos peizažu, noru psidalinti su kitais tuo, ką matei gražiausia. Parodoje eksponuojami darbai, sukurti 2008-2015 m., fotografui svečiuojantis Norvegijoje. Tai nuostabūs šiaurietiškos gamtos peizažai, kurie lydėjo kelionės po Norvegiją metu: vaizdingi fjordai, ledynai, nuo kalnų viršūnių krintantys kriokliai, siaurų upių išraižyti bei visiška žaluma pasipuošę slėniai. Kaip sako pats autorius, : „Norvegija man – ypatinga vieta. Čia, vos atvykęs, beveik visuomet pajusdavau neįprastai pakilią nuotaiką, laisvumą, kažkur nuslinkdavo bet kokie rūpesčiai...“

IMG_0354.jpg IMG_20180221_103452.jpg IMG_20180221_104244-1.jpg _MG_0675.psd.jpg _MG_0757.psd.jpg _MG_0929.psd.jpg