Mūsų mokykloje mokiniai turi galimybių mokytis keturias užsienio kalbas: anglų, prancūzų, rusų, ir vokiečių. Moksleiviai bendrauja šiomis kalbomis, susirašinėja su kitų šalių moksleiviais, netgi kartais juos aplanko. 2001 m. Europos Taryba paskelbė rugsėjo 26 dieną tarptautine Europos kalbų diena. Šia proga mūsų mokykloje rugsėjo 24 d. vyko  netradicinė užsienio kalbų diena. Išleisti stendai anglų, prancūzų, vokiečių bei rusų kalbomis. Pamokų metu netrūko užduočių įvairiomis užsienio kalbomis, skambėjo dainos, eilėraščiai. Daug išmonės moksleiviai parodė kurdami iliustracijas patarlėms, vartojamoms ir lietuvių, ir rusų, ir anglų bei prancūzų kalbose.

Rusų kalbos mokytoja Elena Birbalinė

SDC10001.jpg SDC10002.jpg SDC10003.jpg

Spektaklis anglų kalba

Pratęsdami  Europos užsienio kalbos renginių ciklą, penktadienio popietę leidome linksmai ir įdomiai stebėdami anglų k. mokytojos Loretos Vainalavičiūtės režisuotą ir aštuntokų suvaidintą spektaklį „The  Wind in the Willosos“ (Vėjas gluosniuose), pagal Kenneth Grahame apsakymą. Tai labai populiari knyga vaikams, daranti juos ne tik laimingus, bet taip pat mokanti švarios anglų kalbos, draugiškumo, atsakomybės už savo poelgius. Joje pasakojama apie keturis draugus ir jų nuotykius. Beveik visi personažai yra gyvūnai, bet elgiasi jie kaip žmonės: kalba, vilki rūbais, netgi vairuoja automobilius bei motorines valtis. Svarbiausias šios pjesės veikėjas yra varliukas vardu Toad, kurio vaidmenį įtaigiai atliko Paulius ir Iveta. Toad yra šiek tiek kvailokas savimyla, bet ir ganėtinai patrakęs.

Jis patenka nemalonėn už automobilio pasisavinimą. Draugai jam duoda naudingus patarimus, bet jis nenori jų klausyti. Jį užvaldžiusi beprotiška aistra automobiliams atveda jį į kalėjimą. Tačiau nuoširdžioji kalėjimo prižiūrėtojo dukra Alice-Eglė, padeda jam pabėgti. Jį palaiko jo bičiuliai: išmintingasis Badger - Paulina ir Kristina, taikusis kurmis Mole - Eglė, geraširdis Enginedriver - Greta, draugiškasis Rat - Gytis, Kornelija, šaunieji policininkai-Ringailė, Roberta,  Ticket clerk - Dovilė. Artistams į pagalbą ateina uolieji narrators-Lukrecija, Greta A., Laurynas. Mėgstantieji keliauti automobiliais vyrai - Lukas, Sandra, scenos pagalbininkai Giedrė ir Andrius, nepamainomas garso operatorius - Eimantas. Technologijų mokytoja, V. Glaveckienė, padėjusi pagaminti rekvizitą, padarė spektaklį tikrai  žiūroviniu, patraukliu ir intriguojančiu. Sužavėjo artistų noras gyvai perteikti personažus.Viso spektaklio metu vyravo gera nuotaika, susiklausymas. Taip ir norėjosi kartu su atlikėjais traukti jų skambias daineles.

Žiūrovė, anglų kalbos mokytoja  Aldona Juocevičienė

Kalbą mokėsi - duoną turėsi

Mūsų mokykloje rugsėjo 24 d. (penktadienį) vyko netradicinė užsienio kalbų diena. Vieni mokiniai žiūrėjo filmą „Aplink žemę per 80 dienų”, o 8a klasės mokiniai suvaidino spektaklį „Vėjas glosniuose”. 5 klasės mokiniai iliustravo mįsles, 11-okai darė aplanką apie Lietuvos krepšinio rinktinę, kuri pasaulio čempionate laimėjo bronzos medalius.

Taigi visų klasių mokiniai dirbdami, rašydami įgavo žinių.

11 klasės mokinė Raminta Zujūtė 11 kl