P41101122013 m. balandžio 9-13 d  Lietuvai atstovaujanti Prienų „Revuonos“ vidurinės mokyklos komanda, kurią sudarė direktorės pavaduotoja ugdymui Rasa Alaburdienė, pradinių klasių mokytoja Rita Dirdienė ir lietuvių kalbos mokytoja Vytautė Kurtovienė buvo išvykusios į Eseno miestą (Vokietija). Eseno-Diusburgo universitete vyko PUMO projekto dalyvių susitikimas, jo metu buvo aptarti jau atlikti darbai bei numatyti darbai ateinančiam pusmečiui. Artimiausias projekto dalyvių darbas – apklausti šimtus mokinių, mokytojų ir jų tėvų laikinai ar nuolat išvykusių gyventi į užsienį apie gimtosios kalbos situaciją.

Mokyklos komanda kviečia bendradarbiauti tėvus ir mokinius, išvykusius į užsienį, taip pat mokytojus, kurių mokiniai yra išvykę į užsienį – mums svarbi Jūsų nuomonė, taip pat mes manome, kad galime Jums pagelbėti. Artimiausiu metu Prienų „Revuonos“ vidurinės mokyklos tinklalapyje http://www.revuona.prienai.lm.lt/pumo rasite nuorodas į anketas, kuriose norime išsiaiškinti poreikius bei situaciją, o projekto eigoje ir kitos naudingos informacijos.

Vizito metu projekto dalyviai ne tik daug diskutavo, skaitė ir klausėsi kitų skaitomus pranešimus, derino darbus ir jų atlikimo terminus, bet ir apsilankė Eseno anglies kasykloje bei kokso gamykloje, kurios buvo atidarytos 1961 m. ir gyvavo apie trisdešimt metų, yra pripažintos UNESCO pasaulio paveldu. Vienas vakaras buvo skirtas pažinčiai su vokiško alaus istorija, gamybos technologija ir tradicijomis.

Taigi vykstant nuolatinei kaitai, natūralu, kad išvykstančių iš Lietuvos daugėja. Vaikų, gyvenančių užsienyje, lietuvių kalbos įgūdžiai prastėja, todėl kyla poreikis mokytis gimtosios kalbos. Šis projektas – puiki galimybė išsiaiškinti poreikį ir galimybes nuotoliniu būdu mokyti savo kalbos, kuri yra mūsų tautinės tapatybės pagrindas. Net ir gyvendami toli nuo savo krašto, vaikai turi suprasti gimtosios kalbos svarbą.

DSCF2881.JPG DSCF2884.JPG DSCF2886.JPG DSCF2898.JPG DSCF2899.JPG DSCF2900.JPG P4100095.JPG P4100097.JPG P4110102.JPG P4110111.JPG P4110112.JPG