Spausdinti

20201004 132702erasmus logotipasŠiais laikais labai svarbus holistinis požiūris į mokymą. Gyvenimo patirties įgyjama geriausiai atliekant praktines užduotys. Tad mokymasis ne mokykloje-svarbi šiuolaikinio gyvenimo dalis.
Chemijos mokytoja Dalia Skučienė, dailės ir technologijų mokytoja Rasa Uleckienė, technologijų ir fizinio ugdymo mokytoja Vilma Glaveckienė ir anglų kalbos mokytoja Rita Markovskaja mokosi Erasmus+ K1 kursuose Kipre, Limasolyje. Pavieniui ir grupėse Kurionijos archeologinėje vietovėje išmokome, kaip pritaikyti anglų kalbos, chemijos, technologijų ir matematikos ir dailės žinias, kūrėmė pamokų planus šioms pamokoms, kuriuos pristatėme sekančią dieną. Mūsų komandos pasirengimas buvo įvertintas puikiai.

Viskas čia neįprasta, nauja. Ir senovės antikos kolonos, ir nematyti akmenys
( pvz. marmuras), kitokios nei Lietuvoje pastatų konstrukcijos, kitokie medžiai (pvz., saldymedis) ir augalai, kitokia jūra.
Kursų metu akcentuojama orientavimosi aplinkoje svarba (mokėjimas naudotis kompasu, žemėlapiais ir ICT įrankiais), ypatingas dėmesys - kūrybiškumui, vaizduotės stimuliavimui ir savarankiškumui lavinti. Akcentuojama raštingumo, sveikatos saugojimo ir gerbūvio gerinimo kompetencija. Nuolat kartojama, kad pozityvus mąstymas, mokinių padrąsinimas gerina motyvaciją ir veda link geresnių mokymosi rezultatų.
Lankantis istorinėse vietose labai svarbu pasiruošimas. Skatinamas grupinis darbas, mokoma spręsti problemas ir raginama įsidėmėti detales.
Teoriniuose užsiėmimuose nagrinėjome ICT įrankius reikalingus informacijai rinkti. Ypač patiko programėlės skirtos augalams ir gyvūnams atpažinti. Buvom supažindintos su Kipro mokyklų teritorijose skirtomis vietomis: maisto edukacijai, rūšiavimui, dramai ir pan. Labai patiko edukacija mokyklos teritorijoje skirta dailės pamokai- audimas iš surinktų žolelių ir šakelių. Matėme pastatytą iš vytelių vigvamą ir „archeologiniams“ kasinėjimams skirtą aikštelę. Nagrinėjome žemėlapį su paslėptais lobiais ir nedidelius žemės plotus su lysvėmis daržovėms auginti. Labai naudinga edukacija „Ištirk savo miestą“. Ten reikėjo išnagrinėti: miesto socialinį ir ekonominį gyvenimą, ekologiją, pritaikyti matematikos žinias, ištirti pastatų ir paminklų dailės elementus.
Kursai tik įpusėjo, o jau pajutome didelę naudą ir numatėm, ką pritaikysim savo pamokose ir kuo pasidalinsime su kolegomis mokykloje ir rajone.

20201004_132702.jpg IMG_20201005_000602.jpg IMG_20201005_000730.jpg IMG_20201005_034339.jpg