24129835 776340079219106 2677052272957347018 nLapkričio 24 dieną Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO, parodoje „Mokykla 2017" Prienų „Revuonos" pagrindinės mokyklos komanda, vadovaujama mokyklos direktorės Ilonos Balčiukynienės, pristatė produktyvųjį mokymąsi, kaip ugdymo naujovę Lietuvos švietimo sistemoje. Kartu su dalyvaujančiais mokiniais, mentoriais, mokytojais, savivaldybės bei Švietimo ir mokslo ministerijos atstovais dalyvavo diskusijoje apie produktyviojo ugdymo diegimo galimybes, kuriamą naudą mokiniui, mokyklai, vietos bendruomenei ir kraštui.

20170919 105059Pamokos dažnai vykstančios netradicinėje erdvėje produktyviojo mokymosi klasės mokiniams jau ne naujiena. Taip mokiniai geriau susipažįsta su Lietuvoje esančiomis įmonėmis, jų produkcija, sužino apie paklausiausias ir geriausiai apmokamas profesijas.
Netoli Vilkaviškio esanti ledų įmonė „Art Glacio“(esperanto kalba „Ledų menas“) – tai dar viena įmonė, kur 9pm ir 10pm klasių mokiniai susipažino su ledų gamybos ypatumais, bei technologo profesija. Mus pasitiko įmonės vadovas Arūnas Simutis. Jis papasakojo, kad ledai gaminami pagal senovinį receptą, todėl naudojamos tik natūralios žaliavos. Per valandą pagaminama 9 tūkst. porcijų, o per parą - 200 tūkst. porcijų ledų. 90 proc. produkcijos keliauja į Vokietiją, Graikiją, Italiją, Kiprą, Jungtinę Karalystę.

20170920 103634Tai – kompanija, rankiniu būdu gaminanti šokoladą pagal geriausias belgiškas tradicijas. Daugelis saldainių receptų yra sukurti manufaktūros meistrų arba paties savininko – Algimanto Jablonsko. Kol buvo ruošiamas šokoladas, dėstomos formelės, mentelės, graibštukai, indai su riešutais, marcipanais, kremu, drožlėmis, manufaktūros savininkas trumpai ir šmaikščiai pasakojo šokolado ir savo manufaktūros susikūrimo istoriją.
Kakavmedžiai (Theobroma cacao), iš kurių gaunamos kakavos pupelės augo tropiniuose Lotynų ir Vidurio Amerikos miškuose. Actekai šventai tikėjo, kad kakavos sėklos į žemę atkeliavo tiesiai iš rojaus.

Nutiesti kelius į gyvenimą ir pradėti mokytis gyvenimui puikią progą suteikia produktyvusis mokymasis. Tai mokymasis, kuris neįsivaizduojama be praktinio mokymosi vadovų ir praktinio mokymosi vietų, t.y. valstybinių įstaigų, socialiai atsakingų privataus verslo bendrovių, nevyriausybinių organizacijų, individualių įmonių ir ūkių, kurie suteikia galimybę jaunimui įgytas mokykloje žinias pritaikyti praktiškai, išbandyti save realioje darbo erdvėje ir kryptingai ieškoti savo svajonių profesijos. Kitaip tariant tai mokymosi proceso perkėlimas į realų gyvenimą. Taip kuriamas ne tik naujas jauno žmogaus ugdymo modelis, bet ir konkrečios bendruomenės, taigi ir visuomenės apskritai.

Produktyvusis tinka visiems mokiniams, norintiems išvengti mokymosi monotonijos, išbandyti save ar paprasčiausiai mokytis mokykloje, kuri yra ne nuobodi, o inovatyvi Produktyviojo mokymosi tikslas – padėti įgyti pagrindinį išsilavinimą mokiniams tiesiog norintiems mokytis kitaip.

Štai ką pasakoja 9 produktyviojo mokymosi klasės mokinė Emilija Kokanskytė:

„Vytauto SPA pasirinkau, nes norėjau išbandyti save ir sužinoti kas vyksta tokio prabangaus SPA viduje ko nemato poilsiautojai. Pačią pirmąją dieną su viena iš darbuotojų apžiūrėjome įvairias poilsio ir spa zonas, restoraną. Taip pat buvau supažindinta su darbuotojomis, kurios dirba restorane. Čia ir pasilikau atlikti savo praktikos. Labiausiai stebėjausi, kaip gerai įgudę restorano darbuotojos neša pilnus padėklus indų viena ranka. Tai man atrodė misija neįmanoma. Kiekvieną praktikos dieną man ten darėsi vis smagiau ir įdomiau. Visi darbuotojai mielai bendraujantys, betkuriuo momentu gali padeda, pamokyti kaip taisyklingai viską daryti.

Esu sužavėta „Vytautas Mineral SPA“ prabanga ir jaukumu, tačiau man labiausiai patinka restoranas, kuriame praleidžiu visas savo praktikos dienas trečiame trimestre. Džiaugiuosi, kad dar neteko susidurti su jokiais sunkumais. Dėkoju darbuotojoms, kad priėmė mane draugiškai ir padėjo man įgauti drąsos, bendraujant su klientias, suprasti ką ir kaip reikia daryti.“

Norime padėkoti praktinio mokymosi vietų mentoriams, kurie mielai dalinas savo žiniomis ir darbine patirtimi su produktyviojo mokymosi klasių mokiniais. Tai UAB „Prienų Kompiuteriai“ EKOSTREAM; Vyrų ir moterų kirpykla; GĖLĖS, R.Bekešienės individuali įmonė; UAB„Wilara“; „Debesota” viešoji įstaiga; Veterinarijos centras „Jurgaveta“; Prienų rajono J.Marcinkevičiaus viešoji biblioteka; Prienų pramogų ir sporto arena; Grožio salonas „Sruogelė“; asociacija Prienų bendruomenė Prienų bendruomenės vaikų dienos užimtumo centras, Všį „Meninė drožyba“, Vytautas Mineral SPA, Harmony parkas.

Jau antri metai produktyvio mokymosi modelį mūsų rajone diegia Prienų „Revuonos“ pagrindinė mokykla. Tai viena iš šešių mokyklų Lietuvoje, sėkmingai diegiančių šį mokymąsi. Kviečiame būsimus devintokus išbandyti šį naują mokymosi būdą mūsų mokykloje, nes tai vientisas ir nepertraukiamas mokymosi procesas, vientisa jauno žmogaus ugdymosi erdvė padedanti atverti duris į gyvenimą.

Prašymai į 9 produktyviojo mokymosi klasę jau priimami. Paskubėkite.

Dėl išsamesnės informacijos kreipkitės adresu: Dariaus ir Girėno 6, Prienai, Prienų „Revuonos“ pagrindinė mokykla, tel. 60212.

Produktyviojo mokymosi mokytoja E.Ramanauskienė

pm geleseŠį kartą į Prienų Revuonos pagrindinę mokyklą atvykome išskirtiniu tikslu - susitikti su dideliu būriu žmonių, kurie visus mokslo metus kūrė produktyvųjį mokymąsi Prienuose ir prisijungė prie kitų šešių Lietuvos mokyklų, diegiančių šį mokymąsi. Juk produktyvusis mokymasis yra inovacija mūsų šalies švietimo sistemoje, tačiau garsas apie ją sklinda ir sparčiai, ir plačiai. Ir visa tai vyksta didelės susitelkusių žmonių komandos dėka, norėjusių atnešti naujų vėjų į savo mokyklas, miesto ar rajono bendruomenę ir patikėjusių produktyviojo mokymosi idėja. Todėl tądien atvykome susitikti su visais, be kurių produktyvusis mokymasis Prienuose nebūtų įmanomas.