×

Įspėjimai

JFolder: :files: Path is not a folder. Path: /var/www/clients/client245/web315/web/images/MM-2017-2018/2017-isvyka-i-klaipeda

PC143452Projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ edukacinė programa „Nepažintoji Baltų kultūra“ vyko 2017-12-14 Kalvystės muziejuje ir Laikrodžių muziejuje Klaipėdoje. Dalyvavo 2017 m.m. 5-10 klasių 25 mokiniai – „Gerumo spinduliukai“ – klasėse išrinkti geriausiais, darbščiausiais ir verti klasiokų padėkos žodžių už paramą, pagalbą ir supratimą. Kelionė nemokama.

Ankstų gruodžio 14 dienos rytą 25 „Revuonos“ pagrindinės mokyklos mokiniai, mokytojos Vilma Glaveckienė, Kristina Kravčenko išvyko į Klaipėdą, svarbiausią ir didžiausią Lietuvos transporto centrą. Kelionės metu nebuvo kada nuobodžiauti - reikėjo atsakyti į 18 mokytojų paruoštų klausimų apie Klaipėdos miestą, Žemaitijos etnokultūrinį regioną, vieną didžiausių ir unikaliausių savo laikrodžių ekspozicija Europoje Klaipėdos Laikrodžių muziejų, Kalvystės muziejų, kuriame sukaupta daug kaltų metalinių kryžių, vėtrungių, žymių kalvių Klackės ir Grimo kalvės įrankių. Galėjome naudotis šiuolaikinėmis technologijomis, matematinėmis žiniomis, tartis ir diskutuoti dviese. Geriausiai sekėsi Viktorijai Šuliauskaitei ir Skaistei Ūkelytei. Taip pat apdovanoti Gabija S., Patricija, Justina, Gabija M., Elvinas.

Kalvystės muziejuje mus pasitiko asmeninių vertybių restauratorius Dionizas Varkalis ( yra tik trys šios profesijos atstovai Lietuvoje) ir nusivedė į savo dirbtuvėlę. Klausantis jo įdomaus pasakojimo apie deimantus, briliantus, brangakmenius, atsakinėjant į klausimus, bandant atrasti nurodytus akmenis, laikant juos rankose ir apžiūrinėjant, labai greitai prabėgo laikas. Čia geriausiai sekėsi Danieliui – apdovanotas medaliu-raktu. Daug teisingų atsakymų pateikė Simas, Augustė, Vytautė, Elvinas. Sužinojome, kad asmeninių vertybių restauratoriaus pagrindinė ir svarbiausia savybė - šimtaprocentinis sąžiningumas, kad brangakmenių karalius yra deimantas, o briliantai žėri 7 vaivorykštės spalvomis. Kiekvienas žmogus turi vertinti save, savo vardą labiau už viso pasaulio turtus, tik tuomet jis bus gerbiamas, vertinamas ir žinomas. Gavome kiekvienas ir po dovaną – žiedą, kurį patys nusišlifavome. Aišku, kaip tai padaryti padėjo ir patarė vadovas Dionizas Varkalis. Buvo labai įdomu.
Po to kalvystės muziejaus vadovė pristatė baltų krašto metalinius kryžius, vėtrunges, kalvių Klackės ir Grimo kalvės įrankius, netgi davė pūsti dumples. Matėme ir Klaipėdos krašto klumpes arkliams. Sužinojome daug apie šio krašto žmones, jų gyvenimą. Pasakojo įdomias istorijas apie metalinius kryžius, vėtrunges.

Pasidžiaugę Klaipėdos didelėmis, drėgnomis snaigėmis, pasimėtę gniūžtėmis, patraukėme į Laikrodžių muziejų. Labai norėjome pamatyti saulės, smėlio, vandens ir ugnies, unikalius ir vienetinius įvairių epochų, įvairiausių formų laikrodžius. Turėjome labai jauną, gerą gidę. Išgirdome visą laikrodžių atsiradimo, naudojimo ir gaminimo istoriją. Susipažinome su laikrodžio mechanizmais. O pažiūrėti ir pamatyti šiame muziejuje tikrai yra ką. Nuvažiuokite ir įsitikinsite.
Dėkojame už nuostabią, turiningą ir nemokamą edukacinę, pažintinę kelionę į Klaipėdą.

Šaunus projektas „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“. Jau buvome 4 išvykose. Liko dar dvi šio projekto edukacinės programos : kultūrinės - meninės krypties: Kino „virtuvėje‘‘; technologijų ir kūrybinių industrijų krypties: Kompiuterinės grafikos dirbtuvės.