Dėl socialinės paramos mokiniams 2013-2014 m.m. galite kreiptis į mokyklos raštinę nuo 2013 m. liepos 1 d., o nuo 2013 m. rugpjūčio 6 d. - į mokyklos socialinę pedagogę. Dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti galite kreiptis ne vėliau kaip iki 2012 m. spalio 1 d.

Socialinės paramos mokiniams rūšys

Nustatomos dvi socialinės paramos mokiniams rūšys :

1. mokinių nemokamas maitinimas;

2. parama mokinio reikmenims įsigyti.

Sprendimą dėl nemokamo maitinimo ir paramos mokinio reikmenims įsigyti priima Prienų rajono savivaldybės administracija.

Kokią socialinę paramą gali gauti mokiniai?

Priklausomai nuo šeimos gaunamų pajamų:

Mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą ir į paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų (toliau – VRP) dydžio (525 Lt);

Šeimos pajamų socialinei paramai mokiniams gauti apskaičiavimas

Šeimos vidutinės mėnesio pajamos socialinei paramai mokiniams gauti apskaičiuojamos pagal 3 kalendorinių mėnesių iki kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams mėnesio pajamas, nustatytas LR piniginės socialinės paramos nepasiturinčioms šeimoms ir vieniems gyvenantiems asmenims įstatymo 15 str.

Mokinio reikmenų rinkinių sudarymas ir jų kainos nustatymas

Mokinio reikmenims įsigyti (įskaitant pirkimo PVM) skiriama 120 procentų BSI dydžio (156 Lt) suma vienam mokiniui per kalendorinius metus.

Jei mokinys auga socialinės rizikos šeimoje, mokinio reikmenų rinkiniai kiekvienam mokiniui sudaromi pagal jo individualius poreikius, atsižvelgiant į mokinių skaičių šeimoje ir jų jau turimus mokinio reikmenis.

Kas, kur ir kada gali kreiptis dėl socialinės paramos mokiniams

Prie prašymo-paraiškos reikia pridėti:

1. šeimos narių pažymas apie pajamas (gautas per 3 praėjusius iki kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams mėnesius),
  2. suaugusių šeimos narių asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų kopijas,
  3. vaikų gimimo liudijimų kopijas,
  4. dokumentus, patvirtinančius nuosavybės teisę į žemę arba pažymą apie jos neturėjimą,
  5. santuokos/ištuokos/mirties liudijimo kopiją,
  6. pažymą dėl alimentų.

Prašymą-paraišką dėl mokinio nemokamo maitinimo pareiškėjas gali pateikti mokykloje, kurioje mokinys mokosi.

Jei kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams metu šeima gauna piniginę socialinę paramą pagal LR piniginės socialinės paramos mažas pajamas gaunančioms šeimoms ir vieniems gyvenantiems asmenims įstatymą, pareiškėjas mokykloje pateikia laisvos formos prašymą socialinei paramai mokiniams gauti.

Kuriam laikotarpiui skiriama socialinė parama mokiniams

Mokiniams nemokamas maitinimas skiriamas:

1. nuo mokslo metų pradžios iki mokslo metų pabaigos;

2. pateikus prašymą-paraišką (prašymą) mokslo metais – nuo informacijos apie priimtą sprendimą gavimo mokykloje kitos dienos iki mokslo metų pabaigos;

Parama mokinio reikmenims įsigyti skiriama iki prasidedant mokslo metams arba mokslo metų pradžioje, bet ne ilgiau kaip iki spalio 1 d.

Parama mokinio reikmenims įsigyti teikiama:

1) pinigais;

2) nepinigine forma, jeigu mokinys auga socialinės rizikos šeimoje.

Daugiau informacijos galite rasti: http://www.socmin.lt/index.php?926231853