Vasaros laikotarpiu augančio organizmo sveikatą teigiamai veikia ilgas buvimas gryname ore, judėjimas, organizmo grūdinimas, tinkamas dienos režimas (įvairių vaikų veiklos rūšių kaitaliojimas, pakankamas ir visavertis miegas), sveika mityba. Šie ir kiti faktoriai aktyvina medžiagų apykaitą, kartu stimuliuoja augimą ir vystymąsi, stiprina organizmo atsparumą įvairių neigiamų mikroklimato faktorių poveikiui bei ligoms.

Secialistai pateikia tokias rekomendacijas, kurios skirtos vaikams ir tėveliams:

Jei vaikas nėra užsigrūdinęs, prieš pradėdamas maudytis būtinai turi apsiprasti su vandeniu. Negalimas vaikui leisti maudytis labai sušilus arba, priešingai, labai sušalus. Pajutus pirmą šiurpulį, reikia išlipti iš vandens. Vaikai, nemokantys plaukti, turi dėvėti tinkamo dydžio gelbėjimosi liemenę. Negalima upėje, tvenkinyje vaikams maudytis be priežiūros, nes atsitikus nelaimei, pradėjus skęsti, nebus kam suteikti pagalbos.

Deginantis saulėje nereikėtų prarasti saiko. Daugeliui žmonių atrodo, kad intensyvus įdegis yra normalu. Deja, dar nemažai vaikų, jaunuolių ir tėvų įdegimą vertina kaip patrauklumo ir geros sveikatos simbolį. Maži vaikai (iki 5 metų) visai neturi specialiai „degintis“. Medikai teigia, kad vaikams iki 14 m. nereikėtų leisti odai parausti dėl saulės poveikio, nes tai jau yra I laipsnio nudegimo požymis. Didžiausias pavojus yra tas, kad neigiamai odos pokyčiai vystosi nepastebimai ir nebeišnyksta. Tyrimai įrodė, kad net apie 80 proc. saulės odos pažeidimų atsiranda iki 18 metų, o jų padariniai išryškėja po 20-ties ar net 30-ties metų. Nesaikingas deginimasis saulėje sukelia odos sausėjimą, oda tampa mažiau elastinga, raukšlėjasi, gali atsirasti pataloginių odos pakitimų: pigmentinių dėmių, apgamų, odos vėžio požymių. Einant į paplūdimį būtina vaikams paimti galvos apdangalą, skėtį, akinius nuo saulės bei apsauginį kremą. Geriausias laikas – iki 11 val. ryte ir po 16 val. pavakary.

Vasaros metu vaikams reikia valgyti daugiau uogų, daržovių, vaisių, kad organizmas prisisotintų vitaminų ir mineralinių medžiagų. Tačiau reikėtų prisiminti, kad prieš valgant daržoves, uogas ir vaisius, reikia gerai juos nuplauti. Karštomis dienomis būtina gerti daug skysčių, geriausiai paprasto ar mineralizuoto vandens arba arbatos, bei vengti riebaus, sunkiai virškinamo maisto.

Vaikams lankantis miške, parke įkyrūs ir geliantys uodai, mašalai ar įsisiurbusi erkė gali apkrėsti pavojingomis ligomis. Vienas iš apsisaugojimų būdų – naudoti uodus ir erkes atbaidančias priemones (repelentus. Tačiau reikia atminti, kad vaikų oda itin jautri, todėl repelentas ją gali sudirginti. Geriau papurkšti ar patepti drabužius, palaukti kelias minutes, kol išdžius, ir tada aprengti vaiką. Negalima naudoti repelento ir ant tų kūno vietų, kuriose yra odos pakenkimų. Nepurškite produkto tieiai ant  veido. Nupurškite produktu delnus ir jais tepkite veidą, saugodami akis ir burną. Sugrįžus į patalpas, odą būtina nuplauti su prausimosi priemonėmis, o drabužius išskalbti. ypač svarbu neleisti vaikams šiomis priemonėmis naudotis savarankiškai, laikyti jiems nepasiekiamoje vietoje. Nuo seno žinomos ir dvisparniams kraujasiusbiams nubaidyti naudojamos natūralios kvapiosios medžiagos (citrinos, mėtų, gvazdikų ir kitų aromatinių augalų eteriniai aliejai), tačiau jų veikimo laikas yra gan trumpas. Tačiau, jei po vabzdžio įgėlimo atsiranda bėrimų, ištinsta visa galūnė, tinsta veidas, tampa sunkiau kvėpuoti, svaigsta galva, tuomet reikia kreiptis pagalbos į medikus.

Vasarą vaikams būtinas fizinis judėjimas. Vaikai turėtų kuo daugiau vaikščioti pėsčiomis, žaisti gryname ore, važinėtis dviračiu, riedučiais.  Tačiau reik neužmiršti, kad vaikai judėdami dažnai patiria įvairias traumas. Siekiant išvengti traumų, būtina dėvėti šalmus, kelių bei alkūnių apsaugos priemones. Būtų gerai, jei vaikai dėvėtų ir apsaugines pirštines.

Organizuojant vaiko laisvalaikį, labai svarbu tėvams kiek galima dažniau būti su vaikais, kartu sportuoti, iškylauti ir pan. Vaikams tai suteiks daug džiaugsmo. Atostogaujant vasarą su gera nuotaika, dar labiau aktyvėja energijos apykaita, geriau vystosi vaiko nervinė sistema.