Spausdinti
Atėję žiemos šalčiai ir sniegas suteikė galimybę  pasimėgauti šio sezono pramogomis.  Tačiau be tinkamos apsaugos su šaltu oru susijusių traumų pasitaiko ir aukštesnėje kaip 0°C temperatūroje, ypač jeigu pučia stiprus vėjas arba sudrėkę rūbai. Svarbų vaidmenį vertinant su šalto oro sąlygomis susijusias traumas atlieka abu – ir temperatūra, ir laikas, praleidžiamas lauke. Šalto oro sąlygų iššaukti sužalojimai pavojingi. Žmogaus organizmas gali atlaikyti neigiamą oro temperatūrą keletą valandų iki užšalimo, tačiau sąlytis su labai žema temperatūra, gali įšaldyti odos audinius per keletą minučių ar net sekundžių. Oro temperatūra, vėjo greitis ir drėgmė turi daugiausiai įtakos laikui, per kurį kūnas praranda šilumą. Pavyzdžiui, drėgni rūbai nušalimo pavojų labai didina, nes vanduo itin greitai ir veiksmingai įsisavina šilumą bei akimirksniu „ataušina“ kūną. Nušalimą sukelia šaltis: ilgalaikis žemos temperatūros poveikis arba trumpas labai žemos temperatūros veikimas. Nušalimas priklauso ne tik nuo aplinkos temperatūros, bet ir nuo drėgmės, vėjuotumo, laiko ir kitų veiksnių.  Kūno dalį veikiant šalčiui, siaurėja kraujagyslės, blogėja audinių mityba. Po pertraukos, atšilus šiltoje patalpoje, atsistato kraujotaka. Į audinius grįžtanti šiluma lemia ledo kristalų formavimąsi, žalojami audiniai – pasimato nušalimo pasekmės.
Lengviausiai pažeidžiamos kūno vietos, kurios sudaro 1/10 visų nušalimo atvejų - rankų ir kojų pirštai, skruostai, ausys, nosis. Šąlant, oda pabąla, pamėlsta, juntamas skausmas, kuris po kurio laiko išnyksta, audiniai apmiršta.
Kai nušalimo paveikta vieta atšildoma ir atsinaujina kraujotaka, pirmiausia patiriamas nutirpimas, "badymo" jausmas, pereinantis į stiprų skausmą, niežulį, deginimą.
Pirmiausia reikėtų išeiti iš šalto oro, pašalinti visus varžančius papuošalus ir rūbus, ypač jei šie drėgni. Tuomet įmerkti nušalusias galūnes į šiltą (maždaug 30-40°C, temperatūra), bet ne karštą, vandenį – tai pats švelniausias ir saugiausias būdas atgaivinti sudirgusius audinius.

Nestipriems nušalimams:
Stipriems nušalimams (II-IV laipsnio):
Nušalus negalima:
Kaip apsisaugoti nuo nušalimo?

Apsisaugoti nuo šalto oro sąlygotų pažeidimų geriausia atidžiai planuojant ir ruošiantis šalčiui: