P3060095Kažkada mokymasis siejosi su keliais įprastais dalykais – skaitymu, rašymu ir skaičiavimu. Vėliau buvo mokoma suvokti istoriją ir jos įtaką šių dienų pasauliui, pažinti gyvenimą per fizikinius reiškinius, geografiją, biologiją, filosofiją ir kt.

Šiandien šalia pirmųjų raidžių ir skaičių rikiuojasi ir pirmieji vaizdai. Kaip juos „skaityti“? Kaip suprasti? Kaip vertinti? Čia į pagalbą ateina kino edukacija, suteikianti jauniems žmonėms įgūdžių kritiškai vertinti supančius vaizdus. Europos šalyse jau nuo 7-ojo dešimtmečio ieškoma būdų, kaip kino pamokas įtraukti į bendrąsias moksleivių ugdymo programas. Lietuvoje šis reiškinys gana naujas, bet pamažu atsiranda vis daugiau iniciatyvų, skatinančių pedagogus rinktis mokyti kino.

Projektas „Mokausi iš kino“ – viena tokių iniciatyvų. Šiais mokslo metais ir Prienų „Revuonos“ vidurinės mokyklos mokiniai dalyvauja šiame projekte. Dalyvaudami projekte „Mokausi iš kino“ moksleiviai žiūrės filmus, mokysis juos analizuoti ir interpretuoti, padedami kino profesionalų patys juos kurs. Smalsuoliams, besidomintiems kino istorija, bus rengiamos žaismingos edukacinės ekskursijos kino teatre.

Kovo 7 dieną  Prienų kultūros namuose vyko pirmasis šio projekto etapas – visų klasių mokiniai žiūrėjo kino filmus ir juos aptarė su projekto  organizatoriais. 1-4 klasių mokiniai  žiūrėjo vokiečių režisieriaus Chistiano Diterio filmą „Krokodilai“ apie mokinių drausgystę, neįgaliųjų integracijos problemas, pasirinkimo galimybes.  5-12 klasių mokiniams buvo parodytas danų režisierės Natashos Arthy vaidybinis filmas „Kovotoja“, pasakojantis apie turkų kilmės merginos,  gyvenančios Danijoje, aistrą Rytų dvikovai – kung fu. Norėdama tapti kovotoja šiose varžybose, mergina pirmiausiai turi įveikti kultūrinius skirtumus ir pati save:  nepasitikėjimą savimi,  vertybių konfliktą. Abu filmai mokiniams paliko gerą įspūdų, nes jie vertė susimąstyti, kitaip pažiūrėti į kasdien iškylančias problemas. Aptarimo metu buvo kalbama apie didžiausią įspūdį palikusias scenas, apie kultūrų skirtumus ir  bendras žmogiškąsias vertybes. Mokiniai išsakė savo nuomones, vertino filmų kūrėjų bei aktorių  darbą.

Šia filmų peržiūra dalyvavimas projekte nesibaigė. Balandžio mėnesį 5a klasės mokiniai dalyvaus kūrybinėse dirbtuvėse, kurių metu patys bandys kurti filmą ir išsakyti tai, kas jiems svarbu.

P3060086.JPG P3060089.JPG P3060090.JPG P3060094.JPG P3060095.JPG P3060098.JPG