P4180273Mokykloje baigėsi projekto "Mokausi iš kino" renginiai. Dirbdami su profesionalais, 5a klasės mokiniai susipažino su filmo kūrimo etapais ir pagal vieną scenarijų sukūrė du filmus, kuriuos 2012 m. balandžio 18 d.  pristatė mokyklos bendruomenei.

Prisiminkime projekto akimirkas ir pažiūrėkime vaikų sukurtus filmus (tam reikia paspausti ant filmo pavadinimo):

Kovotojai

Tikri žaidimai

P4160222Visai nesenai visi Prienų "Revuonos" vidurinės mokyklos mokiniai dalyvavo projekto "Mokausi iš kino" filmų peržiūrose, o šiandien prasidėjo antrasis šio projekto renginys. Penktokai dalyvauja trijų dienų kūrybinėse kino dirbtuvėse. Vaikai intensyviai dirbs visas tris dienas.

Pirmąją dirbtuvių dieną vaikai išklauso trumpą įvadą apie kino kūrimo procesą, pasiskirsto į kūrybines grupes ir išsirenka kino profesiją (režisierius, operatorius, aktorius, dailininkas, montažo režisierius ir kt.). Antrąją dieną persikelia į filmavimo aikštelę, o trečiąją – montuoja bei įgarsina filmą ir organizuoja jo premjerą.

P4160223Renginio metu moksleiviai gali naudotis reikalinga profesionalia technika. Visas tris dienas mokinius mokys režisieriai Dovilė Šarutytė, Antanas Gluskinas, Andrius Blaževičius.

P3060095Kažkada mokymasis siejosi su keliais įprastais dalykais – skaitymu, rašymu ir skaičiavimu. Vėliau buvo mokoma suvokti istoriją ir jos įtaką šių dienų pasauliui, pažinti gyvenimą per fizikinius reiškinius, geografiją, biologiją, filosofiją ir kt.

Šiandien šalia pirmųjų raidžių ir skaičių rikiuojasi ir pirmieji vaizdai. Kaip juos „skaityti“? Kaip suprasti? Kaip vertinti? Čia į pagalbą ateina kino edukacija, suteikianti jauniems žmonėms įgūdžių kritiškai vertinti supančius vaizdus. Europos šalyse jau nuo 7-ojo dešimtmečio ieškoma būdų, kaip kino pamokas įtraukti į bendrąsias moksleivių ugdymo programas. Lietuvoje šis reiškinys gana naujas, bet pamažu atsiranda vis daugiau iniciatyvų, skatinančių pedagogus rinktis mokyti kino.