20190513 114116Gegužės 12 dieną Prienų mokyklos direktorė Ilona Balčiukynienė kartu su projekto „Creating, Communicating, our Diversity we are Celebrating“ koordinatore Adele Berezovskaja išvyko į Bukareštą dalyvauti paskutiniame tarptautiniame susitikime.
Pirmadienį, gegužės 13 dieną, mokytojų komandos iš Ispanijos, Portugalijos, Lenkijos, Turkijos, Graikijos ir mes, iš Lietuvos, atvykome į mokyklą. Mus pasitiko iškilmingai, vaišino tradicine vyšnių uogiene, razinomis ir likeriu. Mokyklos direktorius pasveikino mus ir palinkėjo sėkmingo darbo. Koordinatoriai ir mokytojai aptarė suplanuotas veiklas, kurias reikia atlikti susitikimo metu ir suderino programą.

1 pavPrienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos komanda tęsia dalyvavimą projekte Erasmus +KA2 „Creating, communicating, our diversity, we are celebrating“, kurio koordinatorė ir siela yra anglų kalbos mokytoja Adelė Berezovskaja. Tai jau trečiasis šalių susitikimas ir šį kartą jis vyksta Lietuvoje, mūsų mokykloje. Atvyko komandos iš Lenkijos, Turkijos, Ispanijos, Graikijos, Portugalijos ir Rumunijos. Svečius sutikome su duona ir druska, skambant liaudiškai muzikai.
Pasisveikinimo rytmetį mokiniams vedė mokyklos psichologė Violeta Bendinskienė, o jai talkino A. Berezovskaja. Mokinių buvo paprašyta įvardinti savo savijautą gestų kalba. Džiugu, kad didesnė dauguma parodė, jog jie jaučiasi puikiai. Visiems mokiniams buvo išdalinta spalvotas popierius, žirklės, pieštukai. Iškirpę savo ranką, mokiniai ant kiekvieno piršto užrašė pagrindinę informaciją apie save- vardą, šalį iš kurios atvykę, patinkančią muziką, hobi, savo amžių ir klasę, taip pat paminėjo nacionalinį patiekalą.

IMG 7350Jau antrus metus mokykloje vykdomo tarptautinio Erazmus + projekto ,,Kurdami ir bendraudami švenčiame savo įvairovę “ dalyviai sausio 10 dieną pakvietė penktų-septintų klasių mokinius į aktų salę susipažinti su jų įgytomis veiklų patirtimis Ispanijoje, nepamirštamais kelionės įspūdžiais. Šį kartą buvo išvykę dvi septintokės , Patricija Brusokaitė ir Austėja Visockaitė , bei šeštokė Silvija Kazlauskaitė. Mergaitės papasakojo, ką jos veikė mokykloje, apie tai, kad kartu su kitų šešių šalių mokiniais įrašė projekto dainos kompaktinį diską, mokėsi sceninio meno, dalyvaudamos tikros aktorės pamokoje. Be to,kūrė istorijas pagal duotas pradžias ir pabaigas, piešė iliustracijas. Nemažai laiko buvo skirta susipažinti su ispanų nacionaliniais šokiais, žaidimais, tradicijomis. Šiltais žodžiais mergaitės prisiminė savo ispaniškų šeimų narių nuoširdumą, draugiškumą, rūpestingumą. Taigi, apibendrinant galima pasakyti, kad reikia stengtis tapti atviram, geranoriškam, smalsiam, ir tuomet visada rasi naujų, įdomių veiklų, vietovių, žmonių. Renginio pabaigoje susirinkusieji buvo supažindinti su nauju šiuo metu pradedamu vykdyti projektu apie kodavimo tradicijas Europoje bei kvietė mokinius aktyviai dalyvauti.

20181217 104533 1Veiklų projekte „Kurdami, bendraudami džiaugiamės savo įvairove“ yra daug, bet labai norėjosi įdomaus veiklos moksleiviams netradicinėje aplinkoje. Pasikalbėjusios su Graikijos mokyklos koordinatore Efi, susitarėme pasiruošti ir vesti video susitikimą apie Kalėdas. Mindaugas Rukas padėjo virtualiai susisiekti su Graikijos mokiniais.Mokytoja Loreta Vainalavičiutė su savo penktokų pogrupiu darė atvirukus, plakatus, mokėsi apie Kalėdų šventimo Lietuvoje tradicijas. Muzikos mokytoja Valė Gustaitienė išmokė dainuoti labai gražią senovinę dainą apie Kalėdas.

20181022 100059Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvauja tarptautiniame Erazmus+ projekte „Kurdami ir bendradarbiaudami džiaugiamės savo įvairove“ („Creating, Communicating, our Diversity we are Celebrating“). 2018 metų spalio 21–27 dienomis vyko tarptautinis projekto koordinatorių, mokyklų atstovų susitikimas Cervo mieste, Ispanijoje.
Projekto tikslas – kūrybiškumo ugdymas, kultūrų savitumo skatinimas. Kartu su Lietuvos mokiniais projekte dalyvauja mokiniai iš Lenkijos, Ispanijos, Portugalijos, Rumunijos, Turkijos ir Graikijos. Vykti į Ispaniją nusišypsojo laimė 6 a klasės mokinei Silvijai Kazlauskaitei, 7a klasės mokinėms Patricijai Brusokaitei ir Augustei Visockaitei. Mokines lydėjo projekto koordinatorė, anglų kalbos mokytoja Adelė Berezovskaja, anglų k. mokytoja Loreta Vainalavičiūtė ir lietuvių kalbos mokytoja Vita Pikčilingienė.