Spausdinti

20191014 100950Jau prasidėjo antri Erasmus+ projekto,,CODING in a cultural Europe” įgyvendinimo metai. Spalio 13–19 dienomis Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos šeštokai Ieva Rukaitė,Augustas Kuzminskas ir septintokės Milda Ferevičiūtė ir Meda Danilevičiūtė kartu su direktore Ilona Balčiukyniene ir projekto koordinatore Adele Berezovskaja dalyvavo susitikime Kroatijos mokykloje Požegos mieste.

Lėktuvas nusileido Kroatijos sostinės Zagrebo orouoste, kur mus pasitiko kroatai mokytojai, su kuriais mes nuvykome į Požegą. Čia mūsų laukė šeimos, kurios priėmė mūsų mokinius. Buvo smagu pamatyti pažįstamus veidus, nes keletas Kroatijos mokinių jau svečiavosi Prienuose.
Pirmadienio rytą oras buvo labai geras, todėl projekto dalyvių priėmimo ir pasveikinimo ceremonija vyko mokyklos kieme. Mokyklos choras padainavo gražią dainą, mokiniai šoko ir vaidino pagal pasaką „Raudonkepuraitė“, grojo styginių instrumentų ansamblis. Sveikinimo žodžius sakė mokyklos direktore Kornelija Syblak, projekto koordinatorius Marko Šipek ir savivaldybės atstovas.
Visi susipažinome žaisdami žaidimą Hello-Bingo – vieni prie kitų prieidavome, prisistatydavome, šio to paklausdavome ir paparšydavome pasirašyti.Marko Šipek mums aprodė mokyklą. 4 klasės mokytoja Krunoslava kartu su mokiniais padainavo dainelę, geografijos mokytojas Ivan Šumigapademonstravo pamokos medžiagą išmaniojojeWhite lentoje, technologijų klasėje mus maloniai pasitiko mokytoja Marina Rajnovič ir vienas mokinių pademonstrao, ką jie veikia per technologijų pamokas.
Po kavos pertraukėlės kiekvienos šalies mokiniaipristatė savo namų darbus– į kultūros paveldo sąrašą įtrauktus miestus ar vietoves. Mokiniai jaudinosi, nes reikėjo stovėti prieš bendraamžius ir kalbėti angliškai.Buvo sukurti labai įdomūs filmai, pateiktys ir pasakojimai naudojant e-book programą.
Mokytojai dalyvavo Požegos miesto techninės kultūrinės bendruomenės organizuotose dirbtuvėse ir išbandė populiarų 3D spausdinimą, bandė modeliuoti objektą kompiuteryje.Labai patiko PubQuiz dirbtuvės, kuriose pasitikrinome savo žinias. Koordinatorių ir mokytojų susirinkimo metu buvo pristatytos projektinės veiklos, suplanuotos paraiškoje ir atliktos šiais mokslo metais. Projekto koordinatorius priminė, kad medžiaga turi būti sukelta į eTwinningMobility Tool ir Google Driveplatformas. Buvo suderintos datos kitiems vizitams ir aptartos numatytos veiklos.
Moksleiviai žaidė žaidimus, kuriuos seneliai ir tėveliai Kroatijoje žaisdavo laisvalaikiu, paskui dirbo su Scratch programa ir dalyvavowebžaidimų kūrimo dirbtuvėse. Pasitelkę vaizduotę ir kūrybiškumą, piešė mokyklinę uniformą ir sudarė pamokų tvarkaraštį robotams –sukūrė antrą istorijos apie robotusdalį (pirmoji buvo sukurta vizito Prienų ,,Revuonos“ pagrindinės mokyklos metu).
Aplankėme Sv. Nedelja esančią įspūdingą kompaniją RIMAC Autobobili, kuri projektuoja ir gamina 3D elektrinius sportinius hyper automobilius.The Neandartal muziejuje Krapinoje mes sužinojome ir stebėjome visą gyvybės evoliuciją nuo pat akmens amžiaus.
Apsilankėme Kroatijos aviacijos mokymo centre, kuris buvo specialiai suprojektuotas,pastatytas ir aprūpintas aukščiausiais sraigtasparnių lėktuvo įgulos narių mokymo kokybės standartais. Heli Center Toplice yra išskirtinis centras Europoje, kuriame įdiegtas pilno skrydžio simuliatorius.Taigičia mes visi patyrėme nepakartojamų potyrių, nes valdėme sraigtasparnį.
Gamtos draustinyje Kopački Rit prie Dravos ir Dunojaus santakos ėjome mediniu taku per pelkes, plaukėme upe ir grožėjomės vaizdais, paukščiais, net matėme, kaip didžiulis erelis pagavo žuvį.
Lankėmės valstybiniame žirgyne Dakove, kuris įkurtas 1506 metais ir puoselėja senas žirgų veisimo tradicijas. Klausėme gido pasakojimo, grožėjomės suaugusiais ir mažais Lipizzano žirgais.
Vienos iš projekto dalyvės septintokės Mildos Ferevičiūtės įspūdžiai labai šilti: „Kroatija mane sužavėjo ne tik įspūdinga gamta, bet ir gerais, maloniais bei draugiškais žmonėmis. Vieni iš jų mus maloniai sutiko bei priėmė pasisvečiuoti savo šeimose visą savaitę. Gyvenome mažame, bet labai gražiame mieste Požege. Kartu su savo draugais kroatais, ispanais, anglais, turkais, lenkais dalyvavome įvairiose mokyklos veiklose.
Turėjome galimybę ne tik išbandyti įvairias kompiuterines programas, žaisti žaidimus, bet ir pažinti šį gražų ir svetingą kraštą. Didesniame nei Požegas mieste Krapinoje aplankėme blizgančių, naujų, sportinių automobilių gamyklą, papildėme savo žinias apie žmogaus atsiradimą muziejuje bei mokėmės pilotuoti sraigtasparnius. Plaukiojome laivu, grožėjomės gamta. Buvome žirgyne, kur mūsų laukė būrys ilgakarčių žirgų, iš kurių nė vienas neliko nepaglostytas. Grįžę iš žirgyno, turėjome krautis lagaminus ir ruoštis ilgai kelionei namo.
Taigi tiek kelionė, tiek projektas buvo nuostabus. Draugiški žmonės bei graži aplinka mums paliko labai didelį įspūdį.“
Nuostabaus grožio Kroatijoje laikas prabėgo greitai. Atsisveikinimo vakaro metu buvo įteikti suvenyrai ir dalyvio sertifikatai.

20191014_100950.jpg 20191015_113149.jpg 20191017_192455.jpg 20191019_100346.jpg IMG_20191018_125043.jpg received_435724797082843.jpg