Spausdinti

20181126 094029Prienų „Revuonos” pagrindinė mokykla pradeda įgyvendinti naują Erasmus+ projektą „Coding in a Cultural Europe” („Kodavimas kultūrinėje Europos erdvėje” )
Švietimo mainų paramos fondui finansavus paraišką projektui prasidėjo strateginė šešių mokyklų iš įvairių Europos šalių- Anglijos, Lenkijos, Kroatijos, Turkijos ir Ispanijos - partnerystė, kuria bus siekiama padėti moksleiviams vystyti kompiuterinį mąstymą ir skaitmeninius įgūdžius, įgyti 21 amžiaus įgūdžius. Tikime, kad projektas padės pakeisti moksleivių paradigmą nuo technologijų vartotojų į technologijų kūrėjų. Manome, kad naujų technologijų naudojimas darbo projekte metu padės pašalinti socialinius ir kultūrinius barjerus, padės sumažinti skirtumus tarp lyčių ir skatins lygias galimybes moksle. Projektas bus vykdomas 2018-2020 metais.

2018 metai paskelbti Europos kultūros paveldo metais. Projektu skatinsime gerbti kiekvienos šalies kultūrą ir tradicijas, dalyvaudami veiklose sužinosime daugiau apie kiekvieną iš šalių: papročius, atchitektūrą, pastatus, skulptūras, tapybą, muziką, rašytojus ir t.t. Brangindami kultūros paveldą galime suvokti, kokia didelė mūsų įvairovė, ir pradėti diskutuoti apie tai, kas mus sieja.
2018 m. lapkričio 25 – gruodžio1 dienomis Prienų „Revuonos” pagrindinės mokyklos projekto komanda direktorė Ilona Balčiukynienė, pavaduotoja ugdymui Rasa Alaburdienė ir anglų kalbos mokytoja, projekto koordinatorė Adelė Berezovskaja dalyvavo tarptautiniame susitikime Turkijoje, Kartepe, Suadiye mokykloje. Pirmą dieną direktorius pristatės savo mokyklą, vedžiojo po mokyklos klases, supažindino su esančiais mokytojais.Visos šalys parodė pateiktis apie savo šalių ugdymo sistemas ir video apie mokyklas ir šalis. Projekto koordinatorė Ispanija pristatė projekto logotipą. Buvo pasiskirstyta užduotimis ir nuspręsta dėl kodavimo savaitės pravedimo ir kultūrinės veiklos, kuri bus parodyta kito susitikimo metu. Iškilmingos vakarienės metu visi partneriai susitiko su rajono švietimo administracija, Kartepe miesto meru, vietiniais žurnalistais. Mokinių ansamblis, pasipuošęs tautiniais rūbais, padainavo liaudies dainas ir šoko tautinius šokius. Po to visi dalyviai mokėsi šokių žingsnių ir ragavo vietos patiekalus. Vakaro pabaigoje buvo valgomas didžiulis Erasmus tortas.
Sekančią dieną buvo diskutuojama apie dviejų metų projekto veiklas ir galimybes mokyti kodavimo. Po pietų buvo aplankyti įspūdingi kultūrinio paveldo pastatai Izmit mieste. Izmit randasi Marmuro jūros pietuose, ant to paties pavadinimo ežero kranto. Miestas apjuostas 5 km ilgio gynybine siena, menančia romėnų laikus.
Trečiadienį visi susitikimo dalyviai turėjo galimybę stebėti Turkijos mokytojų integruotas pamokas ir aplankė žymaus Turkijos dailininko ir muzeologo Osman Hamdi Bey namą-muziejų, kurį jis pats suprojektavo. Didelį įspūdį padarė apsilankymas SEKA popieriaus fabrike-muziejuje.
Ketvirtadienį mokyklos mokytojai pasidalino gerąja patirtimi apie kodavimo mokymą įvairių dalykų pamokose ir pravedė seminarą apie eTwinning. Po to projekto koordinatoriai įvertino projekto procesus - veiklas, užduotis, atsakomybę ir patį projektą, struktūrą, bendravimo būdus ir suderino sekančių susitikimų datas. Atlikus suplanuotus darbus, susipažinome su miestu, jo vaizdais, aplankėme Orhan mečetę, Kemalio Atatiurko namą-muziejų ir kitus žymius pastatus-muziejus.
Penktadienį ekskursijos Stambule metu, klausydamiesi gido aiškinimo, grožėjomės Bosforo sąsiauru, apsilankėme svarbiose kultūrinėse ir istorinėse vietose – Topkapi rūmuose, sultano Ahmedo (Mėlynojoje) mečetėje, Sofijos sobore-Hagia Sophia.Vieną valandą galėjome pasivaikščioti didžiuliame rytietiškame turguje Grand Bazaar. Savaitė prabėgo greitai. Atlikę visas suplanuotas veiklas, pilni įspūdžių grįžome namo. Stiprinsime Europos bendrystės jausmą susitikime, kuris įvyks jau mūsų mokykloje 2019 metų kovo mėnesį.

20181126_094029.jpg 20181126_110106.jpg 20181128_102020.jpg IMG_20181126_145306.jpg IMG_20181127_104019.jpg