WP 20160414 13 09 57 ProJaunimo klasių mokiniams labai svarbu surasti vietą gyvenime, pasirinkti kryptį, kuri leistų jiems atskleisti tuos gebėjimus, kurie labiausiai atspindi jų asmenybę ir gali padėti išgyventi ateityje. Būtent todėl Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos 8 jaunimo klasės mokiniams yra sudaromos galimybės pasitikrinti, kurioje srityje jiems geriausiai sekasi atsiskleisti. Aštuntoje klasėje kiekvieną trimestrą jiems dėstomas skirtingas ikiprofesinio mokymo kursas: vieną trimestrą jie mokosi automobilizmo, antrą – mitybos ir maisto gaminimo technologijų, o trečią – medžio apdirbimo technologijų. Išbandę savo jėgas visose srityse ir „pasimatavę“ profesiją devintoje ir dešimtoje klasėje jie visus metus mokosi pagal labiausiai patikusią programą.

Šiais mokslo metais devintos klasės mokiniai pasirinko medžio apdirbimo technologijas. Ikiprofesiniam mokymui skirtos 4 savaitinės pamokos, o dėsto šį dalyką 9 jaunimo klasės auklėtoja technologijų vyr. mokytoja Vilma Glaveckienė.Pamokų metu mokiniai išmoko įvairių medžio apdirbimo technikų. Kadangi jau anksčiau jie buvo susipažinę su projektų kūrimu ir eskizų braižymu, pagrindinis dėmesys skiriamas konkrečioms technikoms įsisavinti ir reikalingų įgūdžių įgijimui. Tiek berniukai, tiek mergaitės labai aktyviai įsitraukė į darbą, tobulino darbą su siaurapjūkliais, medžio tekinimo staklėmis, sujungti įvairias detales, jas šlifuoti, lakuoti, dažyti. Įvaldę įvairias technikas, mokiniai ėmėsi įgyvendinti konkrečius projektus. Pirmasis jų darbas buvo stalas – šaškių lenta. Ant vienviečio mokyklinio stalo mokiniai išdegino šaškių lentą, o medžio tekinimo staklėmis ištekino ir nušlifavo šaškes. Naujasis stalas nukeliavo į klasę ir labai aktyviai naudojamas pertraukų ir laisvalaikio metu. Įgytus įgūdžius jaunimiečiai panaudoja dalyvaudami įvairiuose konkursuose. Respublikiniam konkursui „Žiemos improvizacija. Dėžė žiemai pasislėpti.“ Aistė ir Kamilė Gylytės pristatė savo sukurtą dėžę, kurioje slėpėsi žiema ir pelnė padėkas, o mokykloje vykusiame konkurse „Kaukių šėlsmas“ Kamilės Gylytės kaukė buvo įvertinta II-ąja vieta. Šiuo metu naudodami medžio drožles mokiniai kuria paveikslų triptiką, kuris taip pat papuoš devintokų klasę.
Dešimtoje klasėje mokiniai bandys įgyvendinti sudėtingesnius projektus, kuriuose bandys sujungti kelias įvairias medžio apdirbimo technikas. Tikimės, kad įgyti įgūdžiai padės jaunimiečiams pasirinkti profesiją, o jeigu ateities profesija ir neturės nieko bendro su medžio apdirbimo technologijomis, tai tikrai nepakenks buityje ir kasdieniame gyvenime.

WP_20160401_09_08_17_Pro.jpg WP_20160401_09_23_57_Pro.jpg WP_20160408_09_19_26_Pro.jpg WP_20160414_13_09_57_Pro.jpg WP_20160422_08_43_34_Pro.jpg