005Praeitą pavasarį mokytojos K.Belenavičienė ir I.Kuzminskienė teikė paraišką A.P.P.L.E fondui, norėdamos įgyvendinti projektą “Įsirenkime lauko klasę drauge”. Už laimėtą pinigų sumą įrengėme dar vieną erdvę ugdymui.

Lauko klasės kūrimas ilgalaikis kūrybinis procesas, kuriame dalyvavo mokiniai, padedami mokytojų, kūrybinių partnerių ir rėmėjų. Projekto pradžioje buvo tariamasi su rėmėjais dėl lauko klasės projekto braižymo. Radom

20160620 105909

e architektą, kuris suprojektavo lauko klasę. Su direktorės pavaduotoju ūkio reikalams ir mokyklos darbininkais buvo aptartas stoginės konstrukcijos įrengimas. Tada buvo išsiaiškinta, ar nėra po žeme komunikacijų, kurias galime pažeisti. Kreipėmės į rėmėjus dėl medienos. Dalį medienos gavome iš rėmėjų (grindims, karkasui), kitą dalį pirkome lauko klasės aptvėrimui. Buvo nupirktos visos pavėsinės tvirtinimo detalės (medsraigčiai, tvirtinimo kampai, grąžtai medienai, strypai, įvaras, veržlės) , cementas reikalingas pamatui lieti.

Su mokytojomis ir auklėtojomis buvo aptartas konstrukcinių medžiagų panaudojimas, suolų, kėdžių ir stalų dekoravimas. Nusprendėme, kad suolus, kėdes ir sieną dekoruosime tema “Metų ratas” ir pora suolo suolų parengsime stalo žaidimams. Pasiskirstėme, kokia klasė kokį metų laiką pieš ant suolo irk as pieš stalo žaidimus. Dailės mokytoja sukūrė eskizą piešiniui ant sienos. Buvo nupirkti dažai atsparūs lauko sąlygoms, aerozoliniai dažai, teptukai, vaitspiritas, gruntas, reikalingas padengti sienai, ant kurios bus piešiamas metų ratas. Mokiniai su mokytojomis jau išdažė suolus . Nuspalvino metų rato eskizą ant sienos.
Susitarėme su kaimynais dėl pavėsinės įrengimo, buvo parengtas pamatas, su darbininkų pagalba įrengtas pavėsinės karkasas, uždengtas stogas, pavėsinė aptverta, parengta darbui. Iš rėmėjų gavome keletą gėlių, kuriomis papuošėmė klasę.
Jaučiamės gerai padirbėję ir įgyvendinę tikslus. Pirmosios pamokos jau įvyko. Pirmieji naująją erdvę išbandė mažiausi mokiniai – pradinukai. Jie pravedė pora pamokėlių, pasidžiaugė nauja erdve. Jų pavyzdžiu pasekė ir vyresnieji vaikai su savo mokytojomis.
Lauko klasė tai netradicinė aplinka, kurioje galėsime ugdyti mokinių gebėjimus bendrauti ir bendradarbiauti, pastebėti gamtos grožį, suprasti žmogaus ir gamtos ryšius, turtinti mokinių kalbinę ir meninę raišką. Tai dar viena erdvė, kuria džiaugiasi visi mūsų skyriaus mokiniai.
Tariame AČIŪ mokyklos dabininkams ne vieną pavasario dieną praleidusiems darant lauko klasės karkasą. Nuoširdžiai dėkojame UAB “Strielčių lentpjūvei” ir jos vadovui Antanui Kavaliauskui bei Jonui Mliliauskui, parėmusiems mediena. Be Jūsų, mielieji, pagalbos nebūtume išsivertę...

005.JPG 011.JPG 20160524_085001.jpg 20160620_105909.jpg 20160620_105944.jpg 20160620_110254.jpg 20160914_112621.jpg 20160921_135043.jpg 20160921_135048.jpg CAM00476.jpg