DSCF1678Prienų „ Revuonos“ pagrindinė mokykla nuo 2010 metų aktyviai dalyvauja tarptautinio Aplinkosauginio fondo gamtosauginių mokyklų- aplinkosauginį sąmoningumą ir demokratiją skatinančioje programoje, kuri suteikia puikią galimybę ugdyti moksleivių sąmoningumą, kūrybiškumą, pilietiškumą. GMP dalyvauja 1- 10 klasių mokiniai ir mokytojai. Gamtosauginės mokyklos programą koordinuoja biologijos mokytoja Lina Guobienė.

Šiais mokslo metais mokykla sėkmingai įvykdė Aplinkosauginio švietimo fondo keliamus reikalavimus ir buvo apdovanota jau penkta Žaliąja vėliava ir Aplinkosauginio fondo sertifikatu. Apdovanojimus įteikė Lietuvos gamtosauginių mokyklų koordinatorius Renaldas Rimavičius ir pasveikino mokyklos bendruomenę jau penktą kartą tapusia gamtosaugine, palinkėjo ir toliau rodyti pavyzdį ir skatinti kitų iniciatyvą. Šventės metu Gamtosauginio komiteto mokiniai pristatė 2016 metų gamtosauginės veiklos ataskaitą. Mokiniai priminė mokyklos pasirinktas tris veiklos kryptis: mokyklos aplinką, sveiką gyvenseną, mišką. Kalbėjo apie dalyvavimą projektuose, akcijose, prevencinėse popietėse, aplinkos puoselėjimo darbuose ir renginių organizavime. Kurių metu mokėsi stebėti aplinką, švarinti gamtą ir įtraukti į veiklą visą mokyklos bendruomenę. Dalyvavo tęstiniame aplinkosauginiame projekte „ Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju“. Organizavo talkas mokyklos aplinkai sutvarkyti, taip pat mokyklos mokiniai padėjo tvarkyti Revuonos parką ir prižiūrėjo žiemojančius paukščius. Mokyklos Jaunieji miško bičiuliai daug metų bendradarbiauja su Prienų miškų urėdija. Šiais metais moksleiviai išlaikė jaunųjų miško bičiulių normatyvus. Dauguma mokinių turi I, II, III JMB pakopas. Mokykloje gausėja kambarinių augalų, puoselėjama lauko klasė. Šis apdovanojimas mokyklai, suteikiamas vieneriems metams. Šia programa ir toliau sieksime vienyti jaunus žmones gamtosauginei veiklai.