20160224 120128Vasario 24 d. Prienų „ Revuonos“ pagrindinėje mokykloje svečiavosi ir apie aplinkosaugos problemas kalbėjo Prienų rajono savivaldybės ekologė Ilona Ramanauskienė ir Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro ekologė Erika Mockevičienė. 5- 6 kl. mokiniai diskutavo, ką iš tiesų reiškia pastaruoju metu ekologiškas, aplinkai draugiškas gyvenimo būdas, kurį renkasi vis daugiau žmonių.

20160224 120017Erika Mockevičienė informavo mokinius, kad jie turi galimybę daryti tai, kas dar prieš porą dešimtmečių buvo neįmanoma: rūšiuoti atliekas. Visos atliekos iš spalvotų varpelių formos ir mėlynųjų pakuočių konteinerių patenka pas perdirbėjus. Jos tampa naujais daiktais. Žaliąsias atliekas galima kompostuoti. Gautą kompostą galima panaudoti daržo ir sodo žemei pagerinti. Jei neturime galimybės kompostuoti namuose, visas žaliąsias atliekas galima vežti ne tik į žaliųjų, bet ir į stambiųjų bei kitų atliekų surinkimo aikšteles. Paskaitoje Erika Mockevičienė kalbėjo apie neišrūšiuotų atliekų mechaninį rūšiavimą ir biologinį apdorojimą, bei kvietė atvykti ir pasižiūrėti kaip tai daroma Alytaus regiono atliekų tvarkymo technologijų centre. Lektorė mokyklai paliko leidinių apie atliekų tvarkymo sistemą ir bendruosius ekologijos principus.