IMG 1644Visada įdomu apsilankyti naujose vietose ir patiems atlikti kad ir nesudėtingus eksperimentus. Tokią galimybę turėjo "Revuonos" pagrindinės mokyklos 5-6 klasių mokiniai, kurie kovo 27 dieną lankėsi Kauno moksleivių aplinkotyros centre. Centras įsikūręs ramioje gatvelėje Aleksote. Pastate yra įrengtos kelios klasės , kuriose vyksta užsiėmimai įvairaus amžiaus vaikams iš Kauno miesto ir apskrities mokyklų, nedidelis šiltnamis su įvairiausiais augalais, mini zoologijos sodas. Centro darbuotojos pasitiko vaikus ir padalino į dvi grupes: penktokams vyko užsiėmimas apie vandenį, o šeštos klasės mokiniai turėjo galimybę patyrinėti eterinius aliejus.

Penktos klasės mokiniai pirmiausia susipažino su centro veikla, paskui išklausė trumpą paskaitą apie vandens reikšmę mūsų gyvenime, jo švarą, apie tai, kaip neatsakingai žmonės elgiasi, mėtydami plastikines ir stiklo atliekas prie vandens telkinių. Mokiniams buvo parodytos nuotraukos iš vandenyno, kur yra milžiniška tokių šiukšlių "sala", žudanti bet kokią gyvybę. Vandenyno srovės išnešioja šiukšles į tokias atokias vietas, nuo kurių iki artimiausios gyvenvietės apie 2 tūkstančiai kilometrų, bet paukščiai žūsta prilesę plastiko gabalėlių, manydami, kad tai maistas.
Sugrįžę iš tolimų kraštų kalbėjome apie Lietuvos vandens telkinių švarą, mokėmės, kaip pagal vandens gyvūniją nustatyti, ar vanduo švarus, kaip atlikti vandens tyrimus naudojant gamtinius indikatorius ir chemines medžiagas. Vaikai patys galėjo eksperimentuodami nustatyti, kaip keičia spalvą raudongūžio kopūsto antpilas supiltas į šarmą ir rūgštį, kaip vandens PH galima patikrinti naudojant cheminį indikatorių. Vėliau mokiniai galėjo "piešti" mediniais pagaliukais lėkštelėse su pienu, į kurias darbuotoja įlašino paslaptingų spalvotų medžiagų. Kuo kantresni vaikai buvo, tuo spalvingesnį piešinį pavyko gauti.
Tuo metu šeštos klasės mokiniai išklausė paskaitą apie eterinių aliejų gamybą, jų įvairovę ir įtaką mūsų organizmui. Taip pat turėjo praktinę galimybę patys sužinoti ir pamatyti, kaip išgaunamas eterinis aliejus iš apelsinų žievelių, po to pagaminti kremų su pačių išgautu eteriniu aliejum bei kitais priedais. Mokiniai sužinojo, kuo natūralūs produktai skiriasi nuo chemizuotų.
Užsiėmimo pabaigoje apžiūrėjome šiltnamį ir zoologijos sodo gyvūnėlius, kuriuos norintieji galėjo ir paliesti bei paglostyti.
Aplankę aplinkotyros centrą dar vykome į Kauno taikomosios dailęs mokyklą. Joje mokiniai sužinojo apie mokymo programas. Baigus 10 klasių šioje mokykloje galima įgyti baldžiaus, dailiųjų keramikos bei tekstilės dirbinių gamintojo bei fotografo profesijų, o baigusieji 12 klasių dailiųjų metalo, tekstilės, keramikos dirbinių, logisto- ekspeditoriaus, akmens apdirbėjo, bei fotografo profesijų. Ši išvyka suteikė žinių apie profesijų įvairovę ir jų įsigijimo galimybes.
5 kl. auklėtoja Vidutė Kuzmauskienė, 6 klasės auklėtoja Zita Ferevičienė, psichologė Violeta Bendinskienė