WP 20141230 09 29 12 ProGruodžio mėnesį mokykloje lankėsi Švietimo muziejaus, esančio Kaune, atstovai ir vedė edukacinį užsiėmimą-pamoką 5 klasės moksleiviams „Tarpukario mokykla". Pamokos pradžioje pasitelkdami istorijos žinias mokiniai prisiminė svarbiausias datas, o tada gavo muziejaus leidinukus, kuriuose galėjo rasti įvairių tarpukario mokyklų nuotraukų. Tačiau vien tik pagal nuotraukas būtų sunku atkurti tokios mokyklos atmosferą, todėl mokiniams teko susipažinti su senosios mokyklos mokinio taisyklėmis.

Mokiniai skaitė taisykles, lygino su dabartinės mokyklos mokinio taisyklėmis, diskutavo ir analizavo. Paaiškėjo, kad anksčiau mokinio taisyklės buvo griežtesnės, tačiau pagrindiniai tvarkos ir drausmės reikalavimai išliko nepakitę iki mūsų dienų. Žinoma, laikmetis ir mus supantys daiktai diktuoja savo taisykles, todėl muziejaus darbuotoja buvo pasiruošusi praktiškai pailiustruoti, kaip nelengva buvo dabartinių vaikų seneliams išmokti rašyti dailyraštį, naudotis rašalu ir plunksnakočiais. Vaikams buvo išdalintos rašalinės ir plunksnakočiai bei dailyraščio pavyzdžiai ir kiekvienas turėjo galimybę išbandyti šias neįprastas rašymo priemones. Žinoma, neapsiėjome be rašalo dėmių ant popieriaus ir suolų, išsitepliojome pirštus, bet visi vaikai ką nors nupiešė ar parašė. Belieka tik stebėtis, kad net ir labai nedailiai rašančių vaikų rašysena buvo įskaitoma, tad galime daryti išvadą, kad šiuolaikinės rašymo priemonės leidžia vaikams per daug atsipalaiduoti ir jie deda per mažai pastangų. Pasigrožėję vieni kitų darbais užsiėmimo pabaigoje mokiniai pažaidė asociacijų žaidimą ir apibendrino, ką naujo sužinojo pamokos metu.

Dėkojame muziejaus darbuotojams už įdomią ir turiningą pamoką.

WP_20141230_09_28_36_Pro.jpg WP_20141230_09_28_58_Pro.jpg WP_20141230_09_29_12_Pro.jpg